مراحل ساخت مجسمه به روش قالب گیری

اگه دوست داری یک مجسمه بسازی ، اول با استفاده از خمیر مجسمه سازی یا گل سفال گری( رس) مجسمه مورد نظرتو بساز این مرحله بسته به توان هنری شما از یک ساعت تا چند روز ممکنه طول بکشه ، در مرحله دوم که مرحله قالب گیری است با استفاد از گچ دور تا دور مجسمه رو می پوشانی قبل این کار باید دور مجسمه بین قسمت پشت وجلو مجسمه با قرار دادن تکه ها برید شده حلب روغن یا هر چیزی که بشه بوسیله اش مرزی بین این دو قسمت قرار داد از هم جدا کنی تا در هنگام جدا کردن قالب از مجسمه این کار به راحتی انجام بشه ،مرحله سوم وآخر پر کردن قالب با گچ ومقداری سیمان (برای مقاوم کردن ) بعد از جدا کردن قالب  ، شما یک مجسمه زیبای گچی دارید .

 مجسمه

 مجسمه

 

/ 17 نظر / 528 بازدید
نمایش نظرات قبلی
رادمدل

سلام ممنون که سر زدید کارهای زیبایی ارایه دادید با آرزوی موفقیت روز افزون [گل]

رادمدل

من در حدی نیستم که انتقاد کنم اما بعنوان پیشنهاد میتونید کارهای " فیلیپ فارو " را دنبال کنید بهتون کمک میکنه در کارتون cd دوبله شدش تو بازار پیدا میشه ----------------------- اگه علاقه داشتید در مورد قالبگیری و تکثیر مجسمه و ریخته گری میتونید از کلاس آموزشی ما استفاده کنید

حامد

سلام.کارشماتوعکس خیلی خوب وزیباست ولی فکر نمیکنم باشش خط توضیح شما من بتونم کارودرست انجام بدم

حامد

نمونه کارهاتون میگه کارو حوب بلدی باکمی پشتکاروتمرین یکی ازهنرمندان مطرح میشی تاهمین حد جای صد افرین داره.درضمن جواب سلام منو ندادی؟

عارف

میشه چندتا سایت بهم معرفی بزنی

مهدی

سلام میشه لطف کنید و بگی مواد تشکیل ذهنده خمیر مجسمه سازی چیه؟ممنون میشم اگه جوابشو برام ایمیل کنید

amir

salam,kash be hamin rahaty bud ke tu 2 khat tozih dadin.dust dashtin mitunin ye sar be kargahe man bezanid.

maysam

سلام اولین مجسمه زمانی ساخته شد که روحانی ها وبزرگانی از یک دین مردند ومردم بسیار اندوهگین شدند وقتی شیطان این صحنه را دید به سرش زد که کاری کند امد به مردم گفت:میخواهید از اندو هتان کم کنم . مردم گفتن :بله . شیطان رفت و مجسمه ی این بزرگان رو ساخت ودر وسط شهر گذاشت. و مردم به انها نگاه میکردند و تسکین پیدا میکردند تا اینکه زمستان شد و برف بارید گفتند اگر مجسمه زیر برف بماند خراب میشود پس برای ان سایبانی درست کردند .... تا زمانی که فرزندان انها به ذنیا امدند وفکر کردند که (نعوذباالله) اینها خدا هستند و انها را پرستیدند .... این بود تاریخچه ی بت و مجسمه که اولیش رو شیطان ساخت .والسلام.

ایستگاه هنر

کسی بــاش که عمــری با تــو بـودن ، یک لحظـــه، و لحظــه ای بی تــو بـودن ،یک عمـــر باشـد... بسیار زیبا بود.مرحبا.[گل] ممنونم از حضور سبزونظرات زیبایتان.[لبخند]

پارمیدا

دمت گرم