گوهرارات

گوهرارات
ورود شما به گوهرارات را خیر مقدم عرض می نماییم.
به دلیل بروز بودن سایت لطفا از سایر صفحات وب هم دیدن نمایید.

تبلیغات هزینه نیست بلکه زمینه سازی برای معرفی وب خود به دیگران و درآمد زایی برای شماست .

تبلیغاتهمه چیز به نفع دشمنان ! • زیمنس گستر

 

 

 • همه چیز به نفع دشمنان ! • زیمنس گستر

  نویسنده: گندم زمانی

  اول. در وانفسای ثبت‌نام‌های انتخابات ریاست جمهوری و درست همزمان با تعطیلات پایان هفته بود که خبر «فعال شدن امکان تماس صوتی تلگرام برای کاربران ایرانی» بر صدر رسانه‌ها نشست؛ البته میهمان پایان هفته‌ای دنیای مجازی در همان ساعت‌های ابتدایی هنوز نیامده، رفت.
  این تجربه جدید، بعد از ساعتی از دسترس خارج شد و تلاش‌های مکرر کاربران برای برقراری ارتباط بی‌فایده بود. چند ساعت بعد هم با انتشار خبرهایی در همان گروه‌های تلگرامی کاربران متوجه شدند تماس صوتی این نرم‌افزار فیلتر شده است و این چنین پای همه از مدیر تلگرام گرفته تا وزیر و اپراتورهای ایرانی به میان آمد.
  مؤسس تلگرام گفت «ما بی‌تقصیریم»، وزارت ارتباطات کار را گردن اپراتورها انداخت، همراه اول گفت «کار ما نیست» و ایرانسل هم بر بی‌نقش بودن خود تأکید کرد. در نتیجه هم این فرضیه را عنوان کردند که از آنجایی که قابلیت تماس صوتی تلگرام بر وضعیت اقتصادی اپراتورها تأثیرگذار خواهد بود، بنابراین ارائه این سرویس با اما و اگر‌هایی همراه شده است.

  بعد از همه اینها، هم‌اکنون تقریباً تمام کاربرانی که از اینترنتی غیر از تلفن همراه‌شان استفاده می‌کنند، مشکلی در برقراری ارتباط ندارند و بعضی از کسانی که از اینترنت تلفن همراه استفاده می‌کنند، هم موفق به تماس صوتی می‌شوند.  

  دوم. به گفته رئیس پلیس فتای نیروی انتظامی۴۳ درصد از جرائم فضای سایبری در کشورمان در فضای تلگرام و ۲درصد در اینستاگرام رخ می‌دهد و این دو بدافزار به دلیل استفاده از پورت‌های نامحدود امنیتی، مخابره رمز کرده و قابل محدودسازی و فیلترگذاری بخشی و جزئی نیستند و مجرمان در بستر این نرم‌افزارها به‌نوعی حاشیه امن فنی دارند. فاجعه‌بار‌تر وقتی است که مسئولان اعلام می‌کنند بیش از ۸۰درصد زیرساخت‌های مخابراتی کشور در قبضه و انحصار این دو شرکت صهیونیستی و امریکایی قرار دارد.

  مطابق با همین آمار است که دولت همواره در خصوص آسیب‌های وسایل ارتباط‌جمعی به خصوص شبکه‌های اجتماعی که در قبضه دشمن هستند، همچون تلگرام، موظف به برنامه ریزی‌های دقیق شده است؛ امری که نه‌تنها با بی‌توجهی رو به رو است، بلکه بعد از راه‌اندازی «امکان تماس صوتی تلگرام» وزیر ارتباطات خود می‌گوید «فعال شدن تماس صوتی رایگان تلگرام با مجوز وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات انجام شده و اگر مشکلی در این زمینه وجود داشت، این قابلیت راه‌اندازی نمی‌شد.»

  سوم. اینکه وزیر محترم ارتباطات چه چیز را مشکل‌ساز می‌داند، مشخص نیست، اما تراژدی غمبار وقتی است که با وجود نرم افزار و شبکه‌های داخلی که امنیت و کنترل آن از طریق سرورهای داخلی قابل تضمین است، به راحتی از اعطای مجوزی سخن به میان آورده می‌شود که در آستانه انتخابات چراغ سبزی دیگر به دشمن است.

  ایرانیان با عضویت در شبکه اجتماعی تلگرام اطلاعات خود را در اختیار این شبکه قرار می‌دهند و تلگرام با دسترسی به اطلاعات می‌تواند رخدادهای مختلف را رقم بزند، همان‌طور که دشمن در فتنه ۸۸ نیروی مردمی را برای اعلام مخالفت‌ها منسجم کرد.  جالب‌تر وقتی است که شخص واعظی در جایگاه وزیر ارتباطات خود اقرار می‌کند «استفاده از شبکه‌های اجتماعی خارجی نسبت به شبکه‌های داخلی دو برابر مصرف اینترنت را بالا می‌برد.» اینترنتی که از یک سو در سایه بی‌توجهی به «راه‌اندازی شبکه ملی اطلاعات»، همچنان جیب دشمنان را پر می‌کند و از سوی دیگر در سایه افزایش روزانه کاربران تلگرام، جیب اطلاعاتی ایرانیان را خالی می‌کند و هر روز که می‌گذرد انسان‌ها را بیشتر به‌مثابه ابزاری در خدمت اینترنت قرار می‌دهد.

  حل معضلی که به سادگی و از طریق شکل‌گیری شبکه ملی اطلاعات قابل حل بوده است و از ابتدای برنامه پنجم توسعه کشور، در ماده ۴۶ این قانون نهفته بود و تا امروز که از مهلت اجرای آن بسیار گذشته‌ایم، از اجرای آن خبری نیست.  موضوعی که در اسفند سال ۱۳۹۰ نیز توسط رهبری معظم انقلاب به عنوان دستور کار شورای تازه تأسیس عالی فضای مجازی کشور قرار گرفت، اما وقتی در سال ۱۳۹۶ به کارنامه این شورا و دولت در این زمینه نگاه می‌کنیم، نمی‌توانیم نمره قابل قبولی در آن ببینیم.
  شاید اگر در مورد شبکه‌ها و نرم‌افزارهای داخلی همچون سروش که پیش از این قابلیت «امکان تماس صوتی» را در خود جای داده بود، تبلیغات و توجه جدی‌تری صورت می‌گرفت، امروز نیاز نبود که با فراهم کردن یک امکان جدیدتر، پهنه وسیع‌تری را در اختیار شبکه‌های بیگانه قرار دهیم و از سوی دیگر با توجه دقیق و به موقع نسبت به شبکه ملی قوی، نیازهای مشروع در داخل پاسخ داده شده و مشکلات رفع می‌شد.

  منبع

  تاریخ : ۱۳۹۶/۰۱/۲۸

  نویسنده: admin

  اشتراک مطلب با دوستان :


تاريخ : سه‌شنبه ٢٩ فروردین ،۱۳٩٦ ساعت: ۱۱:٠۸ ‎ق.ظ ا نظرات ()
تگ ها :اپلیکیشن‌هایی که در سفر به کمک شما می‌آیند • لیرو

 

 

 • اپلیکیشن‌هایی که در سفر به کمک شما می‌آیند • لیرو
  اگر در ابتدای سفر یا در طول سفر، مدت زمان زیادی را باید در فرودگاه منتظر بمانید، از مزایای این اپلیکیشن استفاده کنید تا بتوانید وضعیت بدن خود را با موقعیت جدید سازگار کنید.
  اپلیکیشن‌هایی که در سفر به کمک شما می‌آیند

  آماده شدن برای زندگی در یک منطقه زمانی جدید

  Entrain: Entrain نام یک پروژه در دانشگاه میشیگان است که وضعیت آهنگ شبانه‌روزی بدن شما و مدت زمان روز را در مقصد مورد نظر شما نشان و پیشنهادهایی می‌دهد که بتوانید ساعت بدن خود را با ساعت مقصد موردنظر تنظیم کنید. این اپلیکیشن ساعت روز و شب را در مبدأ و مقصد مورد نظر بررسی می‌کند و بعد از آن پیشنهادهایی را برای تنظیم بین این دو به شما ارائه می‌کند و با این پیشنهادها به شما قدرت مقابله با سردرد ناشی از تغییر موقعیت (jetlog) را می‌دهد. این اپلیکیشن با استفاده از فیزیولوژی بدن انسان که به نور و تاریکی واکنش نشان می‌دهد کار می‌کند. اگرچه شاید گاهی اوقات دنبال کردن این پیشنهادها کاری دشوار و نتیجه گرفتن از آن سخت باشد اما به هر حال می‌تواند برای سفرهای طولانی‌مدت شما مفید باشد.

  پیداکردن سالن‌های استراحت

  اپلیکیشن‌هایی که در سفر به کمک شما می‌آیند

  Priority pass: ماندن در فرودگاه و اتلاف زمانی طولانی در این مکان برای هیچ‌کس خوشایند نیست. اما این موضوع به این معنا نیست که مجبورید زمان زیادی را روی صندلی‌های پلاستیکی فرودگاه بنشینید یا از پنجره به بیرون نگاه کنید و در کنار خود سر و صدای کودکان را تحمل کنید. یک راه بهتر برای انتخاب وجود دارد و آن هم دستیابی به سالن استراحت است. اگر از پرواز بیزینس کلاس استفاده نمی‌کنید و به موقعیت خیلی خوبی در فرودگاه دسترسی ندارید، از اپلیکیشن priority pass استفاده کنید. عضویت در شبکه این اپلیکیشن به شما این فرصت را می‌دهد که به ۹۰۰ سالن استراحت در ۴۰۰ شهر دنیا و همچنین به اینترنت دسترسی داشته باشید، از صندلی‌های راحت استفاده و در امنیت کامل استراحت کنید. حتی می‌توانید در بعضی نقاط و بر اساس پیشنهاد اپلیکیشن، از غذا و نوشیدنی رایگان استفاده کنید. اپلیکیشن به شما سالن‌های استراحت را در هر فرودگاهی که در حال بازدید از آن هستید معرفی می‌کند.

  Lounge Buddy: مانند اپلیکیشن قبلی، این اپلیکیشن نیز اطلاعات شما را دریافت، وضعیت ایرلاین و فرودگاه‌ها و… را بررسی و به شما سالن‌های استراحت متناسب با برنامه پروازتان را معرفی می‌کند. یکی از مفیدترین ویژگی‌های این اپلیکیشن، استفاده از نظرات مسافران مستقل در مورد سالن‌های استراحت است که می‌توانید از آنها برای داشتن انتخابی بهتر استفاده کنید.

  پیدا کردن دوستان جدید

  Milehi: اگر از صرف زمان طولانی در فرودگاه خسته می‌شوید، می‌توانید از این اپلیکیشن برای یافتن دوستان جدید در فرودگاه استفاده کنید؛ با افراد جدید آشنا شوید و زمان توقف را با یکدیگر به صحبت بگذرانید. این اپلیکیشن یک شبکه اجتماعی فرودگاهی است که مسافران را در طول توقف در فرودگاه به هم متصل می‌کند. شما می‌توانید وضعیت سفر خود را در این اپلیکیشن به لحاظ نحوه سفر خانوادگی، تنها، دوستانه و… مشخص کرده و افرادی مانند خود را بیابید.

  پیدا کردن Wi-Fi

  اپلیکیشن‌هایی که در سفر به کمک شما می‌آیند

  FLIO: یک اپلیکیشن راهیابی در فرودگاه است و همه ویژگی‌های اپلیکیشن‌هایی را که قبل از این بررسی کردیم شامل می‌شود که شامل دسترسی به سالن استراحت و نقشه فرودگاه است. به علاوه اینکه این اپلیکیشن در پیدا کردن وای‌فای و آنلاین بودن به شما کمک فراوانی می‌کند. به محض اینکه شما وارد فرودگاه می‌شوید، این اپلیکیشن تمام شبکه‌های رسمی رایگان را پیدا می‌کند و شما به اینترنت وصل می‌شوید. این اپلیکیشن ویژگی‌های جذاب دیگری هم دارد؛ برای نمونه اینکه به شما سریع‌ترین مسیر را برای رسیدن به گیت‌های ورودی، غذاخوری‌ها و نوشیدنی‌ها ارائه می‌کند.

  Wi-Fi map: این اپلیکیشن نه‌تنها برای فرودگاه بلکه برای هر ترمینال جدیدی که شما در آن قرار می‌گیرید و نیاز به اینترنت دارید مناسب است. این اپلیکیشن شبکه‌های موجود در ۱۰۰ کشور را به همراه ۵ میلیون نقطه دسترسی به شما معرفی می‌کند. این اپلیکیشن نه‌تنها برای شبکه‌های رایگان، بلکه برای شبکه‌هایی که نیاز به رمز عبور دارند نیز اطلاعاتی را ارائه می‌کند. همچنین گاه شما به دنبال اطلاعاتی برای مقصدی که به آن وارد می‌شوید هستید که می توانید به کمک این اپلیکیشن از این اطلاعات به‌صورت آفلاین استفاده کنید.


تاريخ : چهارشنبه ٢۳ فروردین ،۱۳٩٦ ساعت: ٥:٤۸ ‎ق.ظ ا نظرات ()
تگ ها :دانلود آهنگ جدید کیوان بهارلو عجب هواییه

 

 

 • دانلود آهنگ جدید کیوان بهارلو عجب هواییه

  دانلود آهنگ جدید کیوان بهارلو عجب هواییه

  هم اکنون از رسانه معتبر و بزرگ صبا موزیک ، دانلود آهنگ جدید کیوان بهارلو عجب هواییه با کیفیت برتر و همراه با متن ترانه

  ترانه و آهنگسازی : اشکین 0098 ؛ تنظیم ، میکس و مستر: پیام قربانی

  Download New Song By Keyvan Baharloo – Ajab Havayie With Direct Links On Saba-Music

  Keyvan Baharloo Called Ajab Havayie دانلود آهنگ جدید کیوان بهارلو عجب هواییه

  متن آهنگ عجب هواییه کیوان بهارلو

  آقا من هرچی میگم همه بگید هی
  عجب هواییه هی
  چه عشق و حالیه هی
  عجب هواییه هی
  چه عشق و حالیه هی
  دختر زیبا کنارمه چه عالیه هی
  عجب بساطیه هی
  چه سور و ساتیه هی
  خونه که میخونه شده
  بزمِ و شادیه هی
  جمع ما جمعِ امشب اینجا
  خیلی پارتیِ
  داره باز بارون بارون میباره
  دلِ من امشب تورو کم میاره
  داره باز بارون بارون میباره
  دلِ من امشب تورو کم میاره
  عجب تگرگیِ هی
  هوای مرگیِ هی
  بیا بریم بیرون ببین
  چه افتضاحیِ هی
  ببین چه برفیِ هی
  تو باشی کافیِ هی
  سرک بکش رو قله ها
  ببین چه خوفیِ هی
  داره باز بارون بارون میباره
  دلِ من امشب تورو کم میاره
  داره باز بارون بارون میباره
  دلِ من امشب تورو کم میاره
  عجب هواییه
  چه عشق و حالیه
  دختر زیبا کنارمه چه عالیه
  عجب بساطیه
  چه سور و ساتیه
  خونه که میخونه شده
  بزمِ و شادیه
  جمع ما جمعِ امشب
  هرکی گفت موزیک کیه
  داره باز بارون بارون میباره
  دلِ من امشب تورو کم میاره
  داره باز بارون بارون میباره
  دلِ من امشب تورو کم میاره
  داره باز بارون بارون میباره
  دلِ من امشب تورو کم میاره
  داره باز بارون بارون میباره
  دلِ من امشب تورو کم میاره
  من هنوز به یادتم
  عزیزمی تو آره
  منو تنهام نذاری
  آخه میشم بیچاره
  من هنوز به یادتم
  عزیزمی تو آره
  منو تنهام نذاری
  آخه میشم بیچاره
  داره باز بارون بارون میباره
  دلِ من امشب تورو کم میاره
  داره باز بارون بارون میباره
  دلِ من امشب تورو کم میاره

  کیوان بهارلو عجب هواییه

  آهنگ های پیشنهادی دیگر :


تاريخ : جمعه ٤ فروردین ،۱۳٩٦ ساعت: ۱۱:٢٥ ‎ب.ظ ا نظرات ()
تگ ها :


امکانات وب